Titulní obrázek

Využijte slev first minute zájezdů

11.leden 2013

Lidé si v předstihu objednávají letní dovolené. Chtějí využít tzv. first minute zájezdů, díky nimž mohou získat slevy a různé výhody, hlavně pro rodiny s dětmi. Pokud si tedy koupíte zájezd v první chvíli, za děti například zaplatíte jen letenky.

Cestovní kanceláře jsou s dosavadními výsledky spokojeni. "Už nyní registrujeme o nejméně 15 procent vyšší zájem než loni," řekl mluvčí CK Fischer Jan Osúch. Lidé podle něho nejvíce kupují dovolené na Turecké riviéře, v egyptských letoviscích Hurghada a Marsa Alam, na řeckých ostrovech Rhodos a Kos a na Mallorce. V rámci prvního momentu lidé kupují především rodinné dovolené na deset či 11 dní se stravováním all inclusive.

Roste také zájem o pobyty s vlastní dopravou. Tradičně je poptávka po Chorvatsku, Rakousku a stále více Itálii, roste ale zájem o netradiční cíle jako Rumunsko, Slovinsko nebo Černou horu.

Na serveru Dovolena.cz se v lednu slevy za včasný nákup pohybují od 15 do 25 procent, věrní klienti dosáhnou na slevy až 31 procent. Největší poptávku zaznamenali u Španělska, Řecka, Turecka a Bulharska. Německé cestovní kanceláře nyní vedou především v prodeji exotických destinací, nejen z důvodu sezony, ale i cen.

Slevy jsou nejvýhodnější pro rodiče s dětmi. Není tedy divu, že větší část klientů jsou právě oni. Cestovní kanceláře se shodují, že zájezdy first minute vyjdou výhodněji než last minute.

Jedinou destinací, o kterou letos klesá zájem, je bezesporu Egypt. Tamější nepokoje a změny ústavy nejsou zrovna nejlákavější.

Cestovní kanceláře se také předhánějí ve výši poskytnutých slev. Například Exim Tours nabízí při včasném objednání zájezdu dovolenou pro dítě až do 18 let zdarma a bonus 4500 korun. "Samozřejmostí je zaplacení pouze zálohy 1500 korun za osobu, pro stálé klienty pak máme připraveny další výhody, jakými jsou například získání prioritního místa v letadle zcela zdarma či možnost uplatnit další slevu formou bonusových bodů z karty stálého zákazníka," uvedla výkonná ředitelka CK Romana Slížková.