Titulní obrázek

Vyplatí se cestovní pojištění do Chorvatska?

20.červenec 2012

Sazby cestovního pojištění po Evropě jsou nabízeny pojišťovnami za 13 Kč na den. V této sazbě je sice pouze základní lékařské ošetřením, ale sazba je to více než zajímavá. Navíc pro celou rodinu vychází sazba již za 33 Kč za den např. u cestovního pojištění Generali, takže pojištění pro 2 dospělé a 2 děti vyjde pouze něco přes 2 stovky. Zde nastává dilema, zda toto pojištění vůbec sjednávat?

V Chorvatských nemocnicích je ošetření hrazeno i na kartičku zdravotního pojištění. Pokud tedy trávíte dovolenou u velkých měst, kde je možné s banálními úrazy jako je zlomená ruka, ošklivé šlápnutí na mořského ježka dojít, je to bez problému. Problém však nastává, pokud relaxujete na ostrovech. Potom veškeré dodatečné náklady, jako je transport do nemocnice jdou k tíži zraněného turisty. Dalším podstatným faktem je to, že po dobu cesty přes Rakousko bohužel pojištěni nejste a tam platí úplně jiná pravidla.

Cena cestovního pojištění a dostupnost v podobě sjednání cestovního online jsou jasná pro, abychom celoroční zaslouženou dovolenou prožili bez zbytečných komplikací.