Titulní obrázek

V Itálii se nemusíme bát žádných nebezpečí

11.červen 2012

Asociace cestovních kanceláří potvrdila, že turisté, kteří plánují dovolenou v Itálii se nemusí obávat žádných nebezpečí. Podle delegátů cestovních kanceláří, pobřežní oblasti nejsou zasaženy zemětřesením.

Není třeba vydávat ani žádná varování, protože turistická střediska jsou na pobřeží v klidu. Klienti jsou tedy v bezpečí a nemusí mít žádné obavy. Ovšem cestujícím se doporučuje, aby sledovali údaje na stránkách ministerstva zahraničních věcí. Turista se může také informovat u své cestovní kanceláře.

Nejvíce zasažené oblasti zemětřesením z 20. a 29. května jsou v pohraničních oblastech provincie Modena, Ferrara, Mantova a Reggio Emilia. Podle informací italské vlády je celý region Emilia Romagna, přímořské oblasti na Jadranském pobřeží, hlavní města a historické lokality, bezpečné a dostupné turistům. Kolem pobřeží (Jadranská riviéra) je vše v pořádku, funguje zde ubytování i další služby bez omezení.

Cestující by však měli počítat s několika omezeními v dopravní situaci. Jsou to hlavně místa, která byla postižena zemětřesením a kde také probíhají záchranářské práce. Ceny zájezdů po zemětřesení neklesají, a ani asi klesat nebudou.