Titulní obrázek

Éra pozdravů z dovolené prostřednictvím pohledů pomalu končí

18.srpen 2012

Z průzkumu O2 Travel vyplývá, že lidé zanevřeli na psaní pohledů z dovolené. Například pouze šestnáct procent Britů ctí tuto tradici. Pohledy nyní nahrazují pohodlnější a cenově výhodnější textové zprávy, nebo vzkazy na sociálních sítích.

Pohledy z dovolené většinu potěší, mnozí si je schovávají, další si je přichycují na ledničku nebo stavějí na poličky. Moderní technologie ale turistickým pohledům nepřejí a tradiční pozdravy pomalu mizí. Téměř polovina britských výletníků ještě nikdy neposlala z dovolené pohled, vyplynulo z průzkumu. Mezi lidmi mladšími 24 let navíc více než polovina respondentů uvedla, že o poslání pohledu ani neuvažovala.

Výsledky studie ale neznamenají, že by Britové na svou rodinu a přátele během dovolené zapomínali, spíše naopak. Většina z oslovených totiž se svými blízkými zůstává v pravidelném kontaktu během celé dovolené. Jen k tomu používají jiné nástroje než je právě klasický pohled. Úplně "odříznuto" od rodiny a přátel je na dovolené pouhé jedno procento respondentů.

Oblíbeným komunikačním nástrojem výletníků jsou především smsky, které během volna používá 60 procent Britů, následují telefonáty (39 procent lidí), sociální sítě jako Facebook (34 procent) a e-maily (29 procent).