Titulní obrázek

Dovolená na slevových webech vyjde o desítky procent levněji

16.září 2012

Využívání slevových portálů se v České republice neustále zvyšuje. Jen za letošní rok utratili Češi za letní dovolené 180 milionů korun. Vyplývá to ze statistik agregátoru Slevín.cz. Lidé tyto akce sledují pravidelně. Ušetřit totiž mohou desítky procent oproti původní ceně.

První slevové servery začaly v Česku fungovat na jaře 2010 a jejich popularita od té doby roste. Celkem se letos podle odhadu analytické společnosti Mag Consulting v ČR prodají zájezdy za 42 miliard korun. Celkem se na slevových portálech letos v hlavní sezoně prodalo 78 827 zájezdů, z toho 52 538 jich připadlo na Česko a Slovensko a 26 289 na zahraničí.

Nejoblíbenějším zájezdem byl pobyt na tři až pět dnů v Českosaském Švýcarsku, který si se slevou 43 procent pořídilo 1 430 lidí. Nejfrekventovanějším zahraničním zájezdem byla dvoutýdenní dovolená na Kanárských ostrovech pro dva se slevou 50 procent. Největší slevu podle statistik portálu Slevín.cz zaznamenala nabídka osmidenní dovolené v Bulharsku s leteckou dopravou pro jednu osobu, na kterou bylo možné získat slevu 82 procent. Nejdražší zájezd na ostrov Mauritius byl prodán se slevou 40 procent za 65 786 korun.

Češi letos na slevových portálech utratí rekordní tři miliardy korun. Slevy v kategorii cestování podle Menšíka dlouhodobě patří mezi nejvyhledávanější slevy na portálu Slevín.cz. Například letos v květnu portál Slevín.cz v kategorii 500 hlavních slevových nabídek evidoval 339 slev na zájezdy, což představovalo podíl 68 procent. Celková průměrná sleva zájezdů tehdy činila 48 procent.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb dají poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.