Titulní obrázek

ČSA na Ruzyni přebírá cestující Lufthansa

16.duben 2012

Loni letělo z Ruzyně s Lufthansou o třetinu více lidí než v roce 2010. Ať už firemních zákazníků či lidí mířících za dovolenou. ČSA ruší další linky. Na konci března mají přestat létat i do Berlína. Zrušené lety do Londýna zase ovládly British Airways. ČSA dál bojují s náklady.

Pražské letiště oznámilo za loňský rok jeden z nejhorších výsledků v regionu. Německá Lufthansa přitom na Ruzyni vykazuje velký růst. A není sama. I další dopravci si ukrajují větší podíl na úkor zeštíhlujících se Českých aerolinií.

Lufthansa loni na linkách z Prahy přepravila 700 tisíc cestujících, o 30 procent více než v roce 2010. Dalších 410 tisíc pasažérů pak přepravily sesterské aerolinie Austrian a Swiss. Více než sto tisíc cestujících skupiny Lufthansa přitom v Praze pouze přesedalo na navazující let. Nárůst počtu pasažérů očekává německý dopravce i letos.

Ukazuje se tak, že s tím, jak České aerolinie omezily lety do Německa, se na jejich místo rychle dere právě Lufthansa. Na konci března mají ČSA přestat létat do Berlína. I to je další příležitost pro Lufthansu.

Frankfurt je v současnosti po Paříži a Moskvě nejpopulárnější destinací pro lety z Prahy. V zimní sezoně se pak mezi desítku nejvytíženějších linek dostává i spojení do Mnichova, ikdyž v období letních dovolených ho překonávají destinace nabízené cestovními kancelářemi.

Stále více Čechů využívá služeb Lufthansy na dálkové lety. Z Prahy se s přestupy v Německu, Švýcarsku či Rakousku nejčastěji létá do New Yorku, Miami a San Francisca. Rychlý nárůst ale zaznamenávají i lety do velkoměst v Asii.